ماتیو پرنس ، مدیرعامل Cloudflare در مبارزات مربوط به پلیس سازی وب

سالها بود که شرکت زیرساخت های اینترنتCloudflareاظهار داشت که به عنوان نوعی ابزار اینترنت – ارائه سرعت ، قابلیت اطمینان و خدمات امنیتی به سایت های اطراف جهان – هیچ نقشی در تعدیل محتوای آنلاین نداشت. اما اخیراً ، Cloudflare با از بین بردن پشتیبانی ، بحث و جدال را برانگیخته است ، ابتدا برای سایتسوپرماسیست سفیدپوست دیلی استورمردر ماه اوت و سپس برایانجمن بدنام آنلاین 8chanدر ماه اوت 2019. درکنفرانس WIRED (******************************) در سانفرانسیسکوامروز ، مدیر کل Cloudflare ، متیو پرنس گفت که فکر می کند که این شرکت تقریباً در آینده سایت های بیشتری را حذف خواهد کرد.

“من فکر می کنم اجتناب ناپذیر است که دوباره اتفاق می افتد. و اجتناب ناپذیر است که ما دست های خود را پیچیده و بسیار نگران خواهیم شد. ” “سؤال این است ، شرکتهای زیرساختی چه نقشی در اجرای سیاست های اینترنتی به صورت آنلاین دارند. و هنوز کاملاً مشخص نیست که این نقش درست چیست.”

پرنس گفت Cloudflare هنگامی که میلیاردها نفر در سراسر جهان هر روز از خدمات خود استفاده می کنند ، بدون اینکه حتی متوجه شوند ، Cloudflare خود را موفقیت آمیز می داند. اما یک شرکت همه جا نمی تواند برای همیشه از آگاهی عمومی بماند. و Cloudflare به تازگی گام های مهمی را در کانون توجه قرار داده است. این شرکت در ماه سپتامبر به معرض دید عموم درآمد ، و اعلام کردسود سه ماهه سومروز پنجشنبه ، که در آن پیش بینی رشد درآمد را شکست اما ضایعات رو به رشد نیز به ثبت رساند.

با گسترش Cloudflare ، مسئولیتهای اجتماعی آن نیز ناگزیر است. اما پرینس تأکید کرد که برای جلب حمایت حتی از ناخوشایندترین مشتریان ، اختلافات واقعی و فوری وجود دارد. پرنس خاطرنشان كرد كه تقريباً بلافاصله پس از قطع روابط با روزنامه هاي استورمر و 8chan ، اين شركت در تقاضاي سانسور از دولت هاي سراسر دنيا يك سنگر بزرگ را تجربه كرد.

“اگر شروع كنيد پرینس گفت ، برای تقویت زیرساخت ها و تمام لایه های مختلفی که باید از آن عبور کنید تا بتوانید اینترنت را برای هرکدام تصمیم بگیرند ، تصمیم گیری می کنند ، بنابراین من نگران این هستم که در آن واقعاً متوقف می شود. “ما نباید اولین خط دفاع باشیم. [But] شاید ما نیاز داشته باشیم که در شرایط نادر ، آخرین خط دفاع باشد.”

تعدیل محتوا چند جواب آسان برای Cloudflare یا برای هر سیستم عامل بزرگ دیگری که با این مسئله درگیر هستند ارائه می دهد. اما پرینس اظهار امیدواری كرد كه شفافیت و گفتگوی آزاد سرانجام مسیری را به جلو نشان دهد. تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، Cloudflare با سیستمی همراه خواهد بود که ناقص و موقت است ، اما بهتر از این است که اصلاً به این چالش ها فکر نکنید.


جزئیات رویداد کاملمی خواهید بیشتر WIRED؟اکنون مشترک شوید
2019 ادامه مطلب

Leave a Comment