Google «کوکی های شخص ثالث» را در Chrome از بین ببرد ، اما به مدت دو سال ادامه ندهد

  

Google در مسدود کردن کوکی های شخص ثالث در مرورگر وب Chrome خود ، به Safari و Firefox می پیوندد. با این حال ، بر خلاف مرورگرها (که قبلاً به طور پیش فرض مسدود کردن آنها را آغاز کرده اند) ، Google قصد دارد رویکرد فاز خود را طی کند. جاستین شوه ، مدیر مهندسی Chrome ، می نویسد: قصد Google این است كه ظرف دو سال این كار را انجام دهد.

در مکان این کوکی ها ، Google امیدوار است که بتواند مجموعه ای جدید از راه حل های فنی را برای موارد مختلفی که در حال حاضر از آنها استفاده می شود ، ایجاد کند. برای این منظور ، مجموعه ای از فناوری های جدید (مانند سایر سازندگان مرورگر) را پیشنهاد کرده است که ممکن است نسبت به ردیابی کوکی ها ، کمتر تهاجمی و آزار دهنده باشد.

این فن آوری های جدید قرار است باعث می شود که تبلیغ کنندگان بتوانند اهداف مشخصی از جمعیت را بدون چشم انداز لیزر برای افراد خاص هدف قرار دهند ، اطمینان حاصل کنند که زیرساخت هایی که بسیاری از سایت ها برای ورود به سیستم استفاده می کنند ، خراب نمی شوند و به ارائه برخی از سطوح کمک می کنند. از پیگیری ناشناس است تا تبلیغ کنندگان می توانند بدانند که آیا تبلیغات آنها واقعاً به فروش تبدیل شده است یا خیر.

اگر همه این اتفاق بیفتد ، روند ردیابی آگهی و کار در حفظ حریم خصوصی را در وب تغییر می دهد. همچنین می تواند بردارهای کاملاً جدیدی از ردیابی که هنوز تصور آن را نداریم باز کند.

زمینه پیشنهادی برای قتل کوکی گوگل این است که بین سازندگان مرورگر یک جدال در حال انجام است تا آینده رازداری را در وب بازگرداند. از یک طرف مرورگرهایی مانند Safari و Firefox ، مرورگرهایی با كدی كهبطور فزاینده ای نسبت به ردیابی سطح سایت (مطلق) موضع مطلق گرایانه می گیرند. از طرف دیگر گوگل و کروم ، که توسعه دهندگان آنها تلاش می کنند بدون درآمد زانو برای وب سایت ها ، ردیابی را کاهش دهند.

تفاوت بین همه اینها فقط در نحوه و چگونگی اجرای این فناوری نیست بلکه در چه زمانی است. گوگل می خواهد کمی صبر کند ، اپل و فایرفاکس معتقدند که این بحران خیلی بزرگ است و قبلاً مسدود کردن کوکی های شخص ثالث را آغاز کرده اند – شاید پیش از این جایگزینی مناسب برای برخی موارد استفاده (و در برخی موارد ، ممکن است در آنجا وجود نداشته باشد) وجود داشته باشد. یکی)

نبرد بزرگ است و لفاظی ها تند می شود. مردم اپل را متهم می کنند که می خواهد وب را به نفع یک فروشگاه اپلیکیشن با باغ دیوار دزد کند. برخی دیگر Google را متهم می کنند که می خواهد بیماری پوستی ردیابی آگهی را حفظ کند. گوگل نگران است که قطع کوکی ها ، بازیگران بد را ترغیب به استفاده از روش های سخت تر برای جلوگیری از انگشت کند ، اما بعد همه متوجه می شوند که اینبسیار راحت استکه Google نمی خواهد ردیابی تبلیغات را بعداً متوقف كند.

اما به دلیل این افراد وب ، دعوا در مکانهایی اتفاق می افتد که احتمالاً واقعاً آنها را مشاهده نمی کنید: لیست های ایمیل ، github و پانل های W3C و گروه های کاری. در مقایسه با سایر نبردهای فنی ، احتمالاً نسبتاً مضمونی به نظر می رسد و – مانند تمام بدنه های استاندارد – بسیار آهسته حرکت می کند. اما سهام بسیار زیاد است: بخش اعظمی از تبلیغاتی که در وب مشاهده می کنید توسط کوکی های شخص ثالث و بخشی از زیرساخت ها انجام می شود که داده های شما و حتی هویت شما را ردیابی و معامله می کند.

مشخصات این پیشنهادات بسیار سریع پیچیده می شود ، متأسفانه ، و توضیح اینکه کوکی های شخص ثالث در مقایسه با یکدیگر اساسی هستند. در سطح بالایی ، Google می خواهد “sandbox privacy” را ایجاد کند ، که در آن وب سایت ها قادر به جمع آوری برخی اطلاعات هستند اما در نهایت به دیواری برخورد می کنند که مرورگر آنها را قطع می کند. اپل API را برای کمک به وب سایت های خرده فروشی برای ردیابی تبدیلهایی که به نظر می رسد گوگل دوست دارد پیشنهاد کرده است ، اما دو شرکت در مورد چگونگی مجاز بودن اطلاعات موافق نیستند. پیشنهاداتی برای گروه بندی افراد به “گله های” جمعیتی بزرگ و مکانیسم های جایگزینی برای ورود به سیستم با خدمات شخص ثالث وجود دارد.

این ایده ها و موارد دیگر در حال از بین رفتن هستند – و امیدوارم که خواهند بود ، زیرا عدم انجام این کار به معنای شکستگی بیشتر در مورد تجربه افراد مختلف در وب است. . بعید به نظر می رسد که چیزی مانند 14 درصد توافق وجود داشته باشد ، اما امید این است که ما به نوعی اجماع در مورد آنچه باید کوکی های شخص ثالث را جایگزین کنید.

آن کوکی ها هرگز به معنای انجام کارهایی نبودند – یا حاوی و به اشتراک گذاری به همان اندازه که در حال حاضر انجام می دهند. لیست کارهایی که کوکی های شخص ثالث انجام می دهند بسیار طولانی است و یافتن توافق در مورد چگونگی (یا اینکه آیا!) جایگزینی آنها مدت زمان طولانی طول می کشد.21064698بیشتر بخوانید

Leave a Comment