سئو سایت

داشتن ترافیک ورودی مناسب به وب سایت مشاغل و شرکت های مختلف ، یکی از دغدغه های اصلی هر کسب و کار نوپا و یا حتی غیر نوپا می باشد که نمی توان به سادگی به این هدف دست یافت. یکی از  راه های بسیار مطمئن و نتیجه بخشی که توسط بسیاری از مشاغل استفاده می شود ، بهینه سازی سئو سایت می باشد.

سئو سایت چیست ؟

سئو سایت به معنای بهینه کردن وب سایت برای موتورهای جست و جو می باشد ، که این بهینه سازی نقش بسیار مهم و حیاتی در زمینه گرفتن تراقیک ورودی از موتورهای جست و جو بازی می کند. در واقع هر چقدر که سئو سایت شما امتیاز بیشتری از موتورهای جست و جو ، نظیر گوگل و بینگ دریافت کند ، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در رتبه های بالاتر موتورهای جست و جو دارد که قرار گرفتن در رتبه های بالاتر ، موفقیت کسب و کار و فروش بیشتر شما را تضمین می کند.

سئو سایت

چگونگی عملکرد سئو سایت

با پیشرفت های بسیار زیادی که در حال حاضر شاهد آن ها هستیم ، موتورهای جست و جو هم از این رقابت جا نمانده اند. موتورهای جست و جویی نظیر گوگل و بینگ از ربات های مختلفی برای جمع آوری اطلاعات و مطالب وب سایت های مختلف استفاده می کنند. بعد از مرحله جمع آوری اطلاعات و محتوای تولید شده ، نوبت به الگوریتم های مختلف سازندگان موتورهای جست و جو می رسد که با بررسی های دقیق و موشکافانه بر اساس اولویت ها و ویژگی های مختلف ، مطالب را در اولویت قرار می دهند. این الگوریتم ها به ویژگی های مختلفی نظیر ، کدهای استفاده شده در وب سایت ، مناسب برای کاربران موبایل ، کلید واژه ها و حتی تگ های Html اهمیت بسیاری می دهد.

آموزش افزایش سئو سایت

برای بهینه سازی وب سایت به صورت حرفه ایی ، طبیعتا باید سئوکار حرفه ایی استخدام کنید ، چرا که حوزه های بهینه سازی وب سایت می توانند بسیار گسترده تر از آن چیزی باشند که در ذهن خود دارید. برای افزایش سئو وب سایت به دانش های مختلفی نیاز دارید که از جمله آن ها می توان به سئو مطالب ، تسلط کافی بر روی مباحث کد نویسی وب سایت ، کار کردن با ابزارهای مختلف بیهنه سازی سئو و… اشاره کرد. در صورتی که قصد دارید به طور حرفه ایی وب سایت سئو خود را بهینه کنید پیشنهاد اول ما ، استخدام سئوکارهای حرفه ایی و کاربلد می باشد تا بتوانید ترافیک ورودی بسیار بیشتری از موتورهای جست و جو دریافت کنید.

ابزارهای سئو سایت

برای بررسی سئو سایت می توانید از ابزارهای مختلفی در این زمینه استفاده کنید که تعدادی از آن ها به صورت رایگان هستند مانند گوگل آنالیتیکس و البته که تعدادی هم نیاز به پرداخت هزینه دارند مانند ahrefs. برای بالا بردن سئو سایت می توانید از ابزار رایگانی که گوگل در اختیار وب مسترها و یا صاحبان وب سایت ها قرار داده است ، استفاده کنید. از این ابزار می توانید برای آنالیز وب سایت خود استفاده کنید. اگر بخواهیم بدانیم که گوگل به چه صورت ، وب سایت ها را امتیاز و اولویت بندی می کند ، باید از دید گوگل به سئو وب سایت ها نگاه کنیم.

چک سئو سایت گوگل

همانطور که اشاره کردیم ، برای داشتن وب سایتی بهینه از نظر گوگل باید از ابزارهای بهینه سازی خود گوگل استفاده کنیم. با استفاده از این ابزار می توانید مشخص کنید که برای مثال چه کدهای مخربی در وب سایت شما قرار دارند که می تواند خطر هک شدن وب سایت شما را بالا ببرد ، نه تنها این موضوع ، بلکه می توانید اطلاعات بسیار مفیدی برای بهینه سازی وب سایت خود بدست آورید. یکی دیگر از مزیت های استفاده از ابزار گوگل وب مستر برای بررسی سئو سایت ، بررسی سرعت لود و بارگذاری وب سایت شما در دستگاه های مختلف می باشد.

چک سئو سایت گوگل

روش بهبود سئو موبایلی برای سایت

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که می تواند در قرار گرفتن سایت شما در رتبه های بالاتر موتورهای جست و جو بسیار مفید باشد ، سرعت بارگذاری و لود شدن وب سایت می باشد. همانطور که سرعت بارگذاری وب سایت برای مخاطبان مهم به شمار می آید برای الگوریتم های گوگل و بینگ هم مهم می باشد. با استفاده از ابزار گوگل وب مستر می توانید ، اطلاعات مفیدی در مورد سرعت بارگذاری وب سایت خود دریافت کنید که برای انجام این تست باید به دنبال ویژگی PageSpeed Insights باشید. بعد از انجام این تست ، عددی از بین 0 تا 100 به سرعت بارگذاری وب سایت شما اختصاص داده می شود که عملکرد کلی سرعت وب سایت شما را نشان می دهد. اگر این عدد بین 0 تا 59 بود ، عملکرد سرعت بارگذاری وب سایت شما ، ضعیف می باشد و اگر این عدد بین 60 تا 79 بود ، عملکردی متوسط و اگر از 80 بالاتر بود می توانید سرعت بارگذاری وب سایت خود را مناسب بدانید.

آموزش افزایش سئو سایت

همانطور که بحث کردیم ، برای داشتن سئوی عالی برای وب سایت های خود پیشنهاد می شود که سئوکار حرفه ایی به طور اختصاصی استخدام کنید تا بتوانید بیشترین بهره وری از وب سایت های کسب و کار خود داشته باشید. اما به طور کلی می توانید با انجام دادن برخی نکات و داشتن سئوی مطالب عالی ، سئو سایت خود را بهینه تر کنید. در این قسمت ، به بررسی آموزش افزایش سئو سایت می پردازیم که می تواند به طرز قابل توجهی سئو وب سایت شما را بهبود بخشد.

اهمیت سئو وب سایت و لینک سازی

اگر در مورد سئو وب سایت مطالعاتی کرده باشید ، به احتمال زیاد می دانید که لینک سازی بخش جداناپذیری از بیشتر دیده شدن و گرفتن ترافیک ورودی بیشتر از موتورهای جست و جو می باشد. در واقع لینک سازی بیشتر به معنای داشتن شانس بیشتر برای قرار گرفتن در رتبه های بالاتر موتورهای جست و جو می باشد. لینک ها به دو دسته فالوو و آنفالوو تقسیم می شوند که لینک های فالوو می توانند تاثیر بسیار زیادی در سئو وب سایت داشته باشند. باید به این نکته توجه داشته باشید که داشتن لینک های بیشتر برای وب سایت شما لزوما به معنای این نیست که لینک ها به مقدار یکسانی اثر گذاری خواهند داشت ! در واقع برای اینکه لینک سازی های شما بتواند اثرگذاری مطلوب خود را داشته باشد ، باید سئوی وب سایت شما در شرایط خوبی باشد. لینک سازی به صورت مستمر  همراه با داشتن وب سایتی با سئوی بهینه می تواند به رسیدن وب سایت شما در رتبه های اول گوگل کمک بسیاری کند.

 

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

یکی از باورهای نادرستی که می تواند منجر به آسیب رسیدن به سئوی کلی وب سایت شما شود ، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و در واقع کلیدواژه ها می باشد. استفاده از کلید واژه ها امری ضروری در بهینه کردن وب سایت می باشد اما نباید بیش از حد از آن ها استفاده کنید ، چرا که با آپدیت های جدیدی که موتورهای جست و جو از جمله گوگل دریافت می کنند ، می توانند به راحتی مسئله استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی را شناسایی کرده و وب سایت شما را تحت مجازات های خود قرار دهند. بنابراین در هنگام استفاده از کلمات کلیدی سعی کنید حداکثر 5 تا 8 کلمه کلیدی برای هر صفحه از وب سایت خود داشته باشید تا با مشکلی از طرف گوگل و سایر موتورهای جست و جو مواجه نشوید ! اگر در مورد کلمات کلیدی مرتبط اطمینان کافی ندارید می توانید از سرویس های ارائه شده توسط گوگل استفاده کنید که می تواند کلمات کلیدی پر استفاده کاربران را به شما نمایش دهد و می توانید از آن ها برای گرفتن ترافیک بیشتر استفاده کنید.

اصول سئو در طراحی سایت

اصول سئو

برای داشتن وب سایتی با سئوی مناسب باید توجه کافی به این مسئله را داشته باشید که طراح و سازنده وب سایت شما فرد با سابقه ایی باشد تا صفحات وب شما بهینگی لازم را داشته باشند. یکی از مسائل مهمی که در هنگام نوشتن کدهای وب سایت باید در نظر گرفت استفاده از تگ های html مهم از جمله تگ Title و تگ Meta می باشد. تگ های تحت عنوان Title از اهمیت زیادی برای موتورهای جست و جو برخوردار هستند ، در واقع این تگ ها به موتورهای جست و جو می گویند که صفحه مورد نظر که در حال بررسی می باشد در مورد چه موضوعی بحث می کند و باید عنوانی صریح و گویا با استفاده از کلمات کلیدی باشد تا بتواند برای موتورهای جست و جو واضح و مشخص باشد. برای بررسی تگ های عنوان صفحات وب سایت خود می توانید از Inspect Element استفاده کنید که ابزاری بسیار کاربردی است که توسط مرورگرهای مختلف ارائه می شود تا بتوانید به صورت لحظه ایی تغییرات وب سایت خود را ببینید. تگ Title  بین تگ های Head  قرار دارند. توضیحات متا یکی دیگر از تگ های مهمی هستند که باید توجه ویژه ایی به آن ها داشت. این تگ ها توضیحات بیشتری در مورد صفحات و وب سایت شما ارائه می کنند و در مورد وب سایت شما دید خوبی به موتورهای جست و جو می دهند. تگ های متا نقش تعین کننده ایی برای سئوی وب سایت و قرار گرفتن در رتبه های بالاتر گوگل دارند.

استفاده از وردپرس و بهینه سازی سئو وب سایت

در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای مدیریت محتوا و همچنین سایر موارد وب سایت خود استفاده می کنید ، می توانید از ابزارهای مختلفی که وردپرس برای بهینه سازی وب سایت در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. ابزارها و پلاگین های مختلفی برای سئو سایت در مخزن وردپرس موجود هستند که امکانات بسیار مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار می دهند.

نکات تکمیلی آموزش افزایش سئو سایت

همانطور که دانستیم ، تگ های متا و عنوان نقش بسیار مهمی در افزایش و بهینه سازی سئو وب سایت دارند اما این همه ماجرا نیست ! برای داشتن وب سایتی بهینه از نظر سئو باید جوانب مختلفی را در نظر داشته باشید. بنابراین علاوه بر داشتن تگ های متا و عنوان مناسب باید به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد هم توجه کافی داشته باشید.

لینک های داخلی و خارجی

اهمیت لینک سازی در افزایش سئو سایت بسیار زیاد می باشد ، اما این لینک سازی صرفا مربوط به لینک سازی های خارجی نمی شود. لینک سازی های شما باید به صورت مستمر و ادامه دار باشد و همچنین باید لینک های خارجی با کیفیت داشته باشید. لینک های خارجی به موتورهای جست و جو خواهد فهماند که مطالب و همچنین وب سایت شما از چه میزان محبوبیت و اعتبار برخوردار می باشد. به عبارتی دیگر اگر مطالب شما بتوانند لینک های خارجی با کیفیتی داشته باشند می توانند رتبه های بهتری در موتورهای جست و جو کسب کنند.

همانطور که لینک های خارجی مهم هستند ، لینک سازی داخلی هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. هنگامی که مطالب مختلفی برای وب سایت خود تولید می کنید باید لینک های داخلی مرتبط با مطلب را هم در نظر داشته باشید. لینک های داخلی باعث می شوند که مخاطبان از یک صفحه به صفخات دیگر وب سایت شما منتقل شوند و این موضوع می تواند مخاطب و کاربر را مشغول ، با وب سایت شما نگه دارد که مزیت های بسیار زیادی در پی خواهد داشت.

اسم های انتخابی و تگ های جایگزین عکس ها

شاید انتخاب عکس یکی از مسائلی باشد که شما برای مطالب خود به آن اهمیت ویژه ایی می دهید ، اما آیا به اسم ها و تگ های جایگزین عکس ها هم اهمیت می دهید ؟ تعداد عکس های استفاده شده و همچنین تگ های جایگزین آن ها نقش بسیار موثری در سئو سایت دارند و علاوه بر اینکه باید در انتخاب عکس دقت کنید باید به انتخاب اسم و تگ جایگزین هم توجه ویژه ایی داشته باشید.

با استفاده از نکاتی که به آن ها اشاره کردیم می توانید ، سئوی وب سایت خود را بسیار بهتر از قبل کنید اما اگر از سئوی خود ناراضی هستید و وقت لازم برای بهبود آن را ندارید می توانید از سئو کارهای حرفه ایی استفاده کنید.