عکاسی تبلیغاتی

یکی از مهم ترین و پر تقاضا ترین شاخه های عکاسی ، عکاسی تبلیغاتی می باشد. عکاسی تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی در بازار دارد و معمولا عکاس هایی که در این رشته کار می کنند هم حرفه ای هستند و هم در آمد بسیار خوبی دارند. عکاسی تبلیغاتی هنر بسیار بالایی را می طلبد زیرا نشان دادن یک محصول به طوری که بتواند در نگاه اول مخاطب را جذب کند کار بسیار سختی است. در اکثر اوقات مخاطب ها زمانی که یک عکس یا تصویر را مشاهده می کنند ، آن را خیلی بیش تر از سایر تصویر ها یا عکس ها می پسندند اما معمولا نمی دانند این اتفاق چه دلیلی دارد؟

عکاسی تبلیغاتی

تفاوت عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی در چیست؟

اصلی ترین تفاوت عکاسی تبلیغاتی با عکاسی صنعتی در این می باشد که در عکاسی صنعتی ، عکاس محصول را تنها با ویژگی های اصلی و واقعیش به نمایش می گذارد و تلاش می کند برتری محصول یا کالا را با ساختار و شرایط واقعیش نسبت به دیگر محصولات بسنجد. عکاسی صنعتی را می توان به یک مستند ساز تشبیه کرد ، او باید تمام ویژگی های یک کالا را به طور کامل به نمایش بگذارد و یا می توان به نوعی گفت که آن ها را مستند کند. البته که این کار به این معنا نیست که عکاس نباید هیچ خلاقیتی را به کار ببرد بلکه باید تا جایی که می تواند آن کالا را نسبت به دیگر کالا ها برتر نشان دهد اما نه به اندازه ای که در عکاسی تبلیغاتی این کار را انجام می دهد.

عکاسی تبلیغاتی

کاربرد عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی نقش اصلی را در جلب اعتماد خریداران و مشتری ها ایفا می کند ، به این دلیل که وقتی آن ها می بینند که یک شرکت بزرگ اکثر ابزارهای مورد استفاده اش در کارخانه را به وسیله چند عکس نمایش می گذارد و بیمی از نشان دادن آن ها ندارد ، به طور قطع ترغیب می شوند تا محصول یا کالایی که می خواهند را از آن شرکت یا کارخانه خریداری کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی صنعتی اینجا کلیک کنید: عکاسی صنعتی

 
عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی چه تاثیری بر کسب و کار شما دارد؟

در برهه زمانی کنونی که تکنولوژی گسترده شده و گوشی های تلفن همراه هوشمند در دست هر کسی هستند ، استفاده از این فرصت بسیار مهم است. شما به راحتی می توانید با خرج کمی پول و استفاده از تیم عکاسی حرفه ای ما به کسب و کار خود رونق ببخشید. اگر هنوز متقاعد نشده اید کافی است تا آمار زیر را مطالعه کنید ، این آمار در مورد اهمیت عکاسی تبلیغاتی و فواید حاصل از آن است:
– بیش از 90 درصد مردم مقاله های دارای عکس را بیش تر از مقالات بدون عکس مطالعه می کنند. یعنی ممکن است یک رپورتاژ آگهی یا داستان تبلیغاتی با کیفیت از یک شرکت منتشر شده باشد اما عکس نداشته باشد و همین باعث می شود که مخاطبان آن مقاله را مطالعه نکنند.
– رسانه های اینترنتی و مخصوصا خبرگزاری ها ، زمانی که در مطلب ها یا اخبار هایشان عکس قرار می دهند ، 15 درصد بیشتر مورد توجه قرار می گیرند تا وقتی که همان مطالب بدون عکس باشند.
– خرید یک کالا یا هر چیز دیگر از فروشگاه های اینترنتی اگر آن کالا عکس داشته باشد ، 70 درصد بیشتر انجام می شود تا محصول مورد نظر در سایت فروشگاه اینترنتی بدون عکس باشد.

عکاسی تبلیغاتی

چند نکته دیگر در مورد عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی فقط جهت معرفی یک کالا یا محصول مورد استفاده نمی گیرد ، به این دلیل که اگر قرار بود تنها با این هدف از عکاسی تبلیغاتی بهره برد که می شد با ابزار هایی ساده تر و هزینه کمتر این کار را انجام داد اما چیزی نکته ای که باعث خاص بودن عکاسی تبلیغاتی می شود ، این است که در این نوع عکاسی ، عکاس از راه هایی برای جذب کردن مشتری به یک محصول استفاده می کند ، به این صورت که بیننده در همان نگاه اول جذب آن شود و چشم از آن کالا بر ندارد. به بیانی ساده تر ، عکاسی صنعتی همانند تیز های تبلیغاتی تلویزیون یا اینترنت است اما خب یک تفاوت بسیار بزرگ بین این دو وجود دارد و آن این است که در عکاسی شما باید از یک جسم بی جان عکاسی کنید و تمام سعی خود را بکنید تا آن شی به بهترین شکل ممکن در عکس ثبت شود البته که نوع خاصی از عکاسی به نام عکاسی 360 درجه هم وجود دارد که می توانید در آن 360 درجه محصول را بچرخانید و به صورت کامل آن را مشاهده کنید ولی اگر بخواهیم در مجموع بگوییم ، تبلیغ با عکس به مراتب سخت تر از تبلیغ با تیزر یا کلیپ است و همین است که عکاسی تبلیغاتی را منحصر به فرد می کند. البته که عکس برداری خوب از یک کالا و معرفی آن به طرزی زیبا و شگفت انگیز برای عکاسان مبتدی سخت است نه برای عکاسان حرفه ای که به کارشان عادت کرده اند. شما در استودیوی عکاسی ما می توانید از تمام این عکاس های حرفه ای استفاده کنید و خیالتان از بابت کیفیت راحت باشد.

وجه تمایز تبلیغاتی خارجی و داخلی در چیست؟

اگر بخواهیم به صورتی ساده تر جواب این سوال را بدهیم باید بگوییم ، زمانی که ما تبلیغ یک محصول ساخت خارج را با تبلیغ یک محصول ساخته شده در ایران و در یک شهر دورافتاده به حیطه مقایسه می کشیم ، در اکثر اوقات عناصری که در عکس ها وجود دارند ثابت هستند ولی وجه تمایز در روشی وجود دارد که عکس به نمایش در می آید ، همین طور نوپردازی ، وضوح و کیفیتی که تصویر دارد هم موجب به وجود آمدن تفاوت بین این دو عکس می شود. از وضوح و کیفیت عکس حرف زدیم ، این فاکتور بسیار مهم تنها وابسته به نوع دوربین یا تجهیزات گران قیمت نیست زیرا بعضی از دوربین هایی که عکاسی تبلیغاتی با آن ها انجام می شود ، دوربین هایی ساده هستند. البته که نمی توان انکار کرد که منظور از روش به نمایش گذاشتن کالا همان خلاقیت است. خلاقیت بالا حتی با امکانات کم می تواند یک شاهکار به وجود بیاورد ، این قانون نه تنها در عکاسی تبلیغاتی بلکه در تمام انواع عکاسی ها کاربرد دارد.

عکاسی صنعتی

عکاسی تبلیغاتی و یک پرسپکتیوبزرگ

عکاسی تبلیغاتی خود زیر مجموعه عکاسی صنعتی محسوب می شود. اما این دلیل نمی شود که خود عکاسی تبلیغاتی زیر شاخه نداشته باشد! اتفاقا عکاسی تبلیغاتی دنیای عظیم و بزرگی دارد که گاها جذاب هم هست. برای مثال به تعدادی از این زیر شاخه ها اشاره می کنیم: عکاسی تبلیغاتی از غذا ، عکاسی محصول ، عکاسی لوازم آرایشی ، عکاسی معماری ، عکاسی هوایی ، عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات ، تور مجازی ، عکاسی کارخانه و فضاهای صنعتی ، عکاسی اسپورت ، عکاسی فشن و مدلینگ ، عکاسی همایش و سمینار و … پس می بینید که با چه حوزه کاری گسترده ای طرف هستید و عکاسی تبلیغاتی می تواند چقدر کاربردی باشد و مورد استفاده قرار بگیرد.

از عکاسی تبلیغاتی استفاده کنیم؟

جواب واضح و مبرهن است. با توجه به توضیحات مفصلی که در مقاله داده شد
عکاسی تبلیغاتی یک راه کم خرج و ارزان (نسبت به دیگر راه های تبلیغات) و همین طور ساده برای معروف و مشهور شدن است. هر کسب و کار نوپا یا حتی با تجربه می تواند از آن با هدف پیش بردن اهدافش استفاده کند. گاهی اوقات یک عکس زیبا و بی نقص می تواند به تنهایی تبدیل به برند یک شرکت بشود. شما می توانید بهترین خدمات را در تمام زمینه ها از جمله عکاسی تبلیغاتی از استودیو ما دریافت کنید. بهترین کیفیت زمانی که بهترین قیمت همراه شود می تواند اولین و بهترین انتخاب را به وجود آورد ، ما ادعای این را داریم که می توانیم بهترین انتخاب شما باشیم اگر به ما اعتماد کنید! مطمئن باشید از انتخابتان پیشمان نخواهید شد!