تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل

یکی از راه های بسیار خوب معرفی کالاهای مختلف به مشتریان استفاده از تبلیغات مناسب و هدفمند می باشد. برای تبلیغ کردن کسب و کار و البته محصول ها راه های مختلفی پیش روی شماست اما یکی از مطمئن ترین و بهترین راه های موجود استفاده از گوگل اد و یا همان تبلیغات در گوگل می باشد که می تواند به کسب و کار شما رونق بسیاری هدیه کند .

تبلیغات گوگل

امروزه شرکت های مختلفی پا به عرصه های کسب و کار و در حالت کلی تجارت گذاشته اند و پس از مدتی ، احساس نیاز به انواع سرمایه گذاری حس می شود.

آیا باید در زمینه املاک ، طلا و یا ارز سرمایه گذاری کرد ؟؟

خیر ، بلکه پاسخ این سوال چیزی نیست جز تبلیغات در گوگل!!

شرکت های بزرگ ، محصولات عالی خود را می فروشند و در ادامه در بازارهای مختلف سرمایه گذاری می کنند به جای اینکه بر روی کسب و کار و محصولات خود سرمایه گذاری کنند !!

چرا محصولات خود را نفروشید ؟

به جای سرمایه گذاری در زمینه هایی که در مورد آن ها اطلاعات زیادی ندارید ، فروش محصولات خود را دو برابر کنید.

تبلیغات گوگل معمولاً ساده ترین روش برای انجام این کار می باشد.

فرض کنیم قصد سرمایه گذاری در دنیای بورس را دارید ، باید ساعت ها تحلیل های مختلف اماری داشته باشید ، همه مسائل مختلف راجع به آن را یاد بگیرید و امیدوار باشید که سهام خریداری شد شما افت نداشته باشد.
همین موضوع برای املاک و مستغلات هم صدق می کند ، می توانید میلیون ها تومان برای خرید ملک در نظر بگیرید و چند ماه بعد شاهد افت و خیز قیمت باشید.
اما تنها 100 ساعت یادگیری تبلیغات گوگل و سرمایه گذاری در کمپین های تبلیغات در گوگل می تواند فروش و درآمد شما را ده ها برابر کند.

به نظر شما کدام گزینه برای سرمایه گذاری منطقی تر به نظر می رسد ؟؟

قطعا سرمایه گذاری بر روی محصول و فروش خود !!

در این مقاله قصد داریم تا از راز گوگل اد پرده برداری کنیم. به شما نشان خواهیم داد که این سرویس پر طرفدار چیست ، چگونه کار با آن را شروع کرده و چگونه می توانید روش موفقیت خود را مهندسی کنید.

اگر هزینه ها و مخارج محصولات خود را می دانید ، گوگل اد روشی بسیار آسان برای به دست آوردن چندین برابری پول شماست . هرچقدر پول بدی بیشتر از پولت آش میخوری !!

 

ROI ، به معنای بازگشت سرمایه می باشد. برای مثال ، برای هر 100 دلار هزینه شده در تبلیغات ، 330.40 دلار پس می گیرید.

بنابراین ، شما می توانید 100 دلار را به 430.30 دلار تبدیل کنید و بدین ترتیب پول خود را چهار برابر کنید.

داشتن بازگشت سرمایه ایی چندین برابر با تبلیغات کلیکی گوگل کار آنچنان سختی نیست. و اگر شما دانش آن را به درستی بدانید، می توانید پول خود را تا ده ها برابر افزایش دهید !!

اما ، بگذارید از ابتدا شروع کنیم.

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات در گوگل

مهمترین کاری که می تواند به کسب و کار شما جان تازه ایی بدهد ، محتوای سئو شده جذاب . می باشد. به عبارت ساده تر: این روش سودآورترین روش برای کسب بازدید سایت در طولانی مدت است. اما به کمی صبر نیاز دارد.

با تبلیغات کلیکی در گوگل می توانید در کمتر از یک ساعت شاهد تحولی شگرف در کسب و کارتان باشید. اگر تبلیغات در گوگل را به درست انجام دهید ، می توانید در کمترین زمان ممکن شاهد سیلی از بازدیدکنندگان باشید.

و اما بهترین قسمت تبلیغات کلیکی در گوگل ، مبتنی بر عملکرد بودن آن می باشد.

اما مبتنی بر عملکرد بودن به چه معناست ؟

این مدل تبلیغات ، با سایر مدل های تبلیغاتی (مانند تبلیغات بنری) متفاوت است ، در تبلیغات مبتنی بر عملکرد ، به جای هزینه کردن برای هر بازدید از بنر ، هزینه نتیجه را پرداخت می کنید.

اگر نتیجه ایی نگرفتیم ؟ هزینه ایی هم پرداخت نمی کنید ، به همین سادگی !!

اما این موضوع تنها مزیت گوگل اد نیست …

وقتی افراد در گوگل سرچ می کنند ، به احتمال زیاد دنبال چیز خاصی می گردند. این بدان معنی است که قصد دارند . به طور جدی محصولی برای خرید انتخاب کنند. آنها با تایپ کردن کلماتی در مورد محصولات و خدمات به شما می گویند که می خواهند چه چیزی بخرند.

به همین دلیل تبلیغات در گوگل بسیار قدرتمند (و سودآور) است و همین موضوع تبلیغات کلیکی در گوگل را به بهترین SEM (بازاریابی موتور جستجو) تبدیل می کند.

گوگل از هر 3 دلار هزینه شده برای تبلیغات آنلاین ، 1 دلار دریافت می کند. تبلیغات بزرگترین منبع درآمد گوگل به حساب می آید .

بیش از 95٪ از درآمد سالانه 60 میلیارد دلاری گوگل از تبلیغات کلیکی می باشد. چرا که بیش از 1 میلیون مشاغل از آن استفاده می کنند و شرکت ها به طور جدی در این زمینه هزینه می کنند.

تبلیغات در گوگل بازاری است که وب سایت ها را بر اساس کلمات کلیدی در صدر صفحه نتایج جستجو ، قرار می دهد.

بیایید با هم صادق باشیم :

گوگل معمولا برند های تجاری بزرگ را در رتبه بندی های برتر جستجوی خود قرار می دهد. بنابراین ، (مگر اینکه یک برند بزرگ باشید) ، رقابت با برند های بزرگ کمی سخت به نظر می رسد. مگر اینکه با تب تقلب کنید !!

به جای انتظار کشیدن ، ایجاد دریایی از محتوا و لینک ها ، در طی چند ماه ، می توانید مستقیماً به رتبه یک جست و جوی گوگل برسید.

بنابراین حتی برندهای کوچکتر صنعت هم می تواننددر صدر جست و جوی گوگل باشند ، و تنها چند دقیقه زمان خواهد برد (برخلاف ماهها یا سالها با سئو).

تبلیغات گوگل ادوردز

تبلیغات گوگل ادوردز به شما پاداش اضافی هم می دهد ، که می تواند به برند شما در بعضی از کلمات کلیدی هم کمک کند. بنابراین فقط با صرف چند دلار ، بهترین کلمات کلیدی را هم می توانید به استراتژی سئو سایت خود اضافه کنید.

در اصل تبلیغات گوگل برای ساختن بهترین تجربه کاربری به ازای نتیجه از شما هزینه دریافت می کند و با چاشنی کیفیت می توانید کسب ئ کار موفق تری داشته باشید.

گوگل اد یک صنعت عظیم است و اگر از پتانسیل های آن استفاده نکنید ، قطعا پشیمان خواهید شد . اگرچه تبلیغات در گوگل ساده به نظر می رسد ، اما برای دستیابی به بهتریننتیجه نیازمند دانشی اختصاصی است.

اکثر شرکت ها ضررهای بسیاری در زمینه تبلیغات می کنند ، چرا که به اندازه کافی برای گرفتن نتیجه صبور نیستند.

تبلیغات گوگل در ایران

سعی کنید بودجه ثابتی برای گوگل اد تعیین کنید. می تواند به اندازه 50 دلار یا حتی 25 دلار باشد که برای شروع کافی است.
رابط کاربری تبلیغات گوگل در ایران کمی پیچیده به نظر می رسد .بنابراین سعی کنید قدم به قدم پیش بروید.
صبور باشید. این موضوع بسیار مهم می باشد. 99٪ افرادی که از تبلیغات گوگل در ایران ضرر می کنند ، خیلی زود نا امید می شوند.

بیایید با برخی از اصول اولیه شروع کنیم.

آموزش تبلیغات در گوگل

تبلیغات گوگل

در ادامه آموزش تبلیغات در گوگل چند اصطلاح اساسی وجود دارد که باید بدانید:

کلمه کلیدی

کلمه کلیدی ، عبارت یا کلمه ای است که کاربر جستجو می کند و سپس تبلیغ شما را می بیند. تبلیغات شما برای کلمات کلیدی که انتخاب می کنید نشان داده می شود.

گوگل بر روی تبلیغات شما حساب می کند و برای هر کلیک از شما مبلغی دریافت می کند. همچنین تعداد نمایش تبلیغ هم از فاکتورهای دریافت هزینه توسط گوگل می باشد ، که به شما می گوید در هنگام جستجو چند بار آگهی تبلیغاتی برای آن کلمه کلیدی نشان داده شده است.

تعرفه تبلیغات در گوگل

اگر کلیکها را بر تعداد نمایش ها تقسیم کنید ، نرخ کلیک یا CTR و یا همان تعرفه تبلیغات در گوگل بدست می آید. این امار درصد کاربرانی است که صفحه تبلیغی شما را می بینند و روی تبلیغ شما کلیک کرده اند. این فاکتور مهم می باشد، زیرا تعداد کلیک به شما می گوید که کدام تبلیغات مفید هستند و کدام یک نیاز به تغیر دارند.

تبلیغات در گوگل به نوعی مزایده می باشد. شما باید بودجه ایی را پیشنهاد دهید و منتظر دیدن بازخوردها برای هر کلیک باشید. اگر حداکثر پیشنهاد شما 2 دلار باشد ، گوگل تبلیغات دیگر را به کاربر پیشنهاد نمی دهد (به طور متوسط) ، و تبلیغ شما در اولویت قرار داده می شود.

گوگل قصد دارد تا درآمد خود را به حداکثر میزان ممکن برساند ، بنابراین ، به طور طبیعی ، تبلیغات شرکت هایی که مبلغ بالاتری را پیشنهاد داده اند ، به کاربران نشان می دهد ، با فرض اینکه همه شرکت ها سایت با کیفیتی دارند.

با این حال ، اگر شرکت ها و افراد مختلف برای یک کلمه کلیدی ، پیشنهاد کمتری می دهند ، گوگل از حداکثر پیشنهاد شما استفاده نخواهد کرد و در واقع به میزان ارزش کلمه کلیدی از شما هزینه دریافت می کند. گوگل از برداشتها و بازخوردها استفاده می کند. بنابراین ، ممکن است به ازای هر کلیک کمتر از 2 دلار بپردازید.

بنابراین هزینه ایی که برای هر کلیک یا CPC پرداخت می کنید می تواند پایین تر از حداکثر پیشنهاد شما باشد ، به خصوص اگر تبلیغات شما نمره ای با کیفیت خوب از گوگل بگیرند. این موضوع براساس تجربه ای که کاربر در سایت شما دارد ، ارزش گذاری می شود و بر تعرفه تبلیغات گوگل تاثیر مستقیم دارد.

نرخ تبلیغات گوگل برای هر کلیک

گوگل تنها به حداکثر پیشنهاد اکتفا نمی کند چرا که ممکن است کیفیت تبلیغی افتضاح باشد اما پیشنهاد بالایی به گوگل داده باشد . گوگل آنقدر به کاربران خود اهمیت می دهد که کیفیت را به هزینه ترجیح بدهد چرا که خود گوگل هم در رقابت با سایر موتورهای جست و جو است. اما تا زمانی که مشتری و فروش خود را از گوگل اد دارید نیازی به توجه به این موضوعات نیست!!

در بعضی موارد ، تبلیغ شما می تواند چیزی غیر از خرید محصول باشد. برای مثال ثبت نام در خبرنامه ایمیل یا گرفتن بازدید کننده.

شركتها معمولاً هزاران دلار از تبلیغات كلیكی ضرر می کنند ، چرا که تبلیغاتی چشم بسته و بدون هدف دارند.

تصور کنید 10 کمپین مختلف برای کلمات کلیدی مختلف ایجاد می کنید ، با تخصیص بودجه روزانه 10 دلار به هرکدام ، بدون اینکه متوجه باشید، ماهانه مبلغ 3000 دلار برای تبلیغات پرداخت خواهید کرد! به همین دلیل نیاز به تبلیغاتی هدفمند و منطقی دارید.

انواع تبلیغات در گوگل چگونه است؟

چگونگی تبلیغات در گوگل

قبلا ، می توانستید در مورد هر کلمه کلیدی مورد نظر خود پیشنهادی بدهید. بنابراین هیچ ارتباطی بین تبلیغات شما و موضوع جست و جوی کاربر وجود نداشت.

الگوریتم های گوگل اد چندین فاکتور را با هم ترکیب می کند تا بطور مؤثر تعیین کند که پیشنهاد شما برای جستجوی شخصی چقدر مناسب می باشد. اگر می خواهید هزاران دلار ضرر نکنید باید از این فاکتور ها آگاه باشید.

هر کلمه کلیدی امتیاز مخصوص به خود را دریافت می کند. بنابراین حتی دو کلمه کلیدی در همان گروه تبلیغاتی می توانند امتیاز متفاوتی داشته باشند (که به جستجوی کاربران مربوط می شود).

بنابراین اولین عاملی که باید به دنبال آن باشید ، ارتباط می باشد !!

برای مثال در انواع تبلیغات گوگل زیر ، فرض کنید شخصی عبارت “اجاره خانه” را سرچ می کند. به نظر شما کدام یک از کلید واژه های زیر اهمیت “ارتباطی” بیشتری خواهند داشت؟

“اجاره خانه”
“اجاره خانه ویلایی”
“اجاره خانه در تهران”

کلمه کلیدی باید ساده باشد ، نه؟ حتی با اینکه آنها مرتبط هستند ، اما “اجاره خانه” گزینه مناسب تری می باشد.
ضمن حفظ محبوبیت هر کلمه کلیدی، تا حد امکان باید خاص باشد.

نرخ کلیک

دومین فاکتوری که توسط گوگل در نظر گرفته می شود ، نرخ کلیک می باشد.

تبلیغات شما “برداشتها” (بازدیدها) و کلیکهای واقعی دریافت می کنند. CTR بالاتر به طور کلی بدان معنی است که ارتباط آگهی و کلمه کلیدی شما نسبت به سایرین از وضعیت بهتری برخوردار است.

بنابراین Google به CTR قدیمی شما نگاه می کند و همچنین موارد آینده را پیش بینی می کند تا مشخص شود تبلیغات شما با جستجوی کاربران مطابقت دارد.

در مرحله بعد ، تاریخچه حساب شما در نظر گرفته می شود. این مورد در مقایسه با دو فاکتور قبلی از اهمیت کمتری برخوردار می باشد اما همچنان در انتخاب گوگل تاثیر می گذارد و حتی تا حدودی معتبر بودن و با کیفیت بودن محصولات شما را می رساند.

همه عوامل گفته شده با حساب واقعی AdWords شما سر و کار دارد. اما طرف دیگر سکه صفحه اصلی وب سایت شماست ، یا صفحه ایی که افراد پس از کلیک روی تبلیغ ، ارجاع داده می شوند.

چرا برای تبلیغات گوگل اد را انتخاب کنیم؟

همانطور که می دانید ، گوگل پر استفاده ترین موتور جستجو در میان دیگر رقبا می باشد و روزانه 3.5 میلیارد جستجو توسط گوگل انجام می شود. ناگفته نماند ، پلتفرم گوگل ادز نزدیک به دو دهه است که پیرامون تبلیغات با ارزش و هدفمند فعالیت می کند. Google منبعی است که توسط مردم سراسر جهان برای پرسیدن سؤالاتی مختلف استفاده می شود که با ترکیبی از تبلیغات پرداختی و نتایج ارگانیک به آنها پاسخ داده می شود.

طبق گفته گوگل ، تبلیغ کنندگان برای هر 1 دلار که در تبلیغات در گوگل خرج می کنند 8 دلار درآمد خواهند داشت. با این حساب، به چه دلیل دیگری برای تبلیغات در گوگل نیاز دارید ؟؟

حال چرا برای تبلیغات گوگل را انخاب کنینم ؟ چون رقبای شما از تبلیغات گوگل استفاده می کنند (و حتی ممکن است با برند تجاری شما بر سر قیمت پیشنهادی رقابت کنند). هزاران شرکت از تبلیغات گوگل ادوردز برای ارتقاء مشاغل خود استفاده می کنند ، به این معنی که حتی اگر شما یک کلمه کلیدی را از نظر ارگانیک به رتبه بالایی برسانید ، نتایج شما در زیر صفحه رقیبان به نمایش در خواهد آمد.

اگر از PPC برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده می کنید ، Google Ads باید بخشی از استراتژی تبلیغاتی شما باشد – همانطور که اشاره شد ، هیچ روش بهتر دیگری وجود ندارد !!

در ادامه آموزش گوگل ادوردز:

دلایلی که استراتژی گوگل اد شما با شکست روبرو می شود

گوگل ادوردز

اگر در تبلیغات با گوگل شکست خوردید ، تسلیم نشوید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود تبلیغات Google شما تحت تأثیر قرار بگیرند. در ادامه به متداول ترین دلایل شکست استراتژی تبلیغاتی گوگل اد شما می پردازیم :

اصول تبلیغات در گوگل

رعایت اصول کلمات کلیدی : اگر کلمات کلیدی شما بسیار گسترده باشد ، باید ازمون و خطا جزئی از استراتژی شما باشد. به همین دلیل گوگل تبلیغ شما را در معرض دید مخاطبان اشتباه قرار می دهد و این موضوعبه معنای کلیک کمتر و هزینه بیشتر تبلیغ می باشد . کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید (یعنی کدام کلمات کلیدی باعث ایجاد کلیک می شوند) و مطمئن شوید که تبلیغات شما با مخاطبان مورد نظر مطابقت داشته باشد. به احتمال زیاد در اولین استفاده خود از گوگل اد نمی توانید ترکیب مناسب کلمات کلیدی را انتخاب کنید ، اما باید تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب ، کلمات کلیدی را با استفاده از آزمون و خطا بررسی کنید.

تبلیغات بی ربط : اگر تبلیغ شما با کلمه کلیدی جست و جو شده ، موتور جستجو مطابقت ندارد ، به اندازه کافی کلیک دریافت نخواهید کرد و در نتیجه هزینه تبلیغ خود را نمی توانید توجیه کنید. عنوان و متن تبلیغ شما باید با کلمات کلیدی مورد نظر خود مطابقت داشته باشد چرا که موتور جست و جو قصد حل کردن مشکل کاربر را دارد.همانطور که اشاره شد تنها با تجربه می توانید بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کنید. همچنین می توانید چندین تبلیغات را در هر کمپین ایجاد کنید یا حتی از ویژگی تحلیل آماری گوگل Google استفاده کنید.

امتیاز کیفیت پایین : امتیاز کیفیت تبلیغ شما (QS) یکی از فاکتورهای تعیین رتبه تبلیغات شما است. هرچه رتبه شما بالاتر باشد ، مکانهای تبلیغات شما بهتر می شود. اگر نمره كیفیت تبلیغات پایین باشد ، تبلیغات شما كمتر دیده خواهد شد و احتمال کلیک شدن توسط کاربر هم کاهش می یابد. Google امتیاز کیفیت تبلیغ شما را به شما نشان می دهد ، اما بهبود آن به شما بستگی دارد.

کیفیت پایین صفحه اصلی و یا صفحه تبلیغ وب سایت : تلاشهای شما نباید تنها منحصر به بهبود تبلیغات باشد چرا که تجربه کاربر پس از کلیک بر روی تبلیغات به همان اندازه مهم به شمار می آید. کاربر پس از کلیک روی تبلیغ شما چه می بیند؟ آیا صفحه اصلی وب سایت شما بهینه شده است ، یعنی از همان کلمات کلیدی استفاده می کند؟ آیا صفحه مورد نظر نیاز کاربر شما را برطرف می کند یا به سوال آنها پاسخ می دهد؟ کاربر شما باید با صفحه وب سایتی حرفه ایی و کاربرپسند روبرو شود.

این شرایط مشترک به شما در تنظیم ، مدیریت و بهینه سازی تبلیغات Google کمک می کند. برخی از این موارد مخصوص گوگل ادز هستند، در حالی که برخی دیگر به طور کلی مربوط به پرداخت کلیکی تبلیغات و یا همان PPC هستند. در هر صورت ، برای اجرای داشتن تبلیغاتی مؤثر ، باید این موارد و نکات را بدانید.

adrank

AdRank محل تبلیغات شما را تعیین می کند. هرچه این مقدار بالاتر باشد ، رتبه بهتری خواهید داشت، بازدید های تبلیغات شما بیشتر می شود و احتمال کلیک کاربران برای تبلیغ شما هم به مراتب افزایش می یابد. AdRank شما توسط مجموع حداکثر تعداد کلیک و نمره کیفیت تبلیغات تعیین می شود.

مناقصه

Google Ads مبتنی بر سیستم مناقصه ایی می باشد، جایی که شما به عنوان تبلیغ کننده ، حداکثر مبلغ پیشنهادی را ارائه می کنید. هرچه پیشنهاد شما بالاتر باشد ، جایگاه شما بهتر می شود. شما سه گزینه برای پیشنهاد قیمت دارید: CPC ، CPM یا CPE.

CPC یا هزینه هر کلیک ، مبلغی است که برای هر کلیک در تبلیغ خود پرداخت می کنید.
CPM یا هزینه هر مایل ، مبلغی است که برای یک هزار بازدید آگهی پرداخت می کنید ، یعنی وقتی تبلیغ شما به هزار نفر نشان داده می شود.
CPE یا هزینه هر درگیری ، مبلغی است که وقتی کاربران اقدام از پیش تعیین شده ایی را انجام می دهند ، می پردازید.

انواع تبلیغات در گوگل

قبل از شروع کمپین در تبلیغات گوگل ، یکی از سه نوع کمپین را انتخاب کنید: جستجویی ، نمایشی یا ویدیویی.

تبلیغات جستجویی: تبلیغات متنی است که در میان نتایج جستجو در صفحه نتایج گوگل نمایش داده می شود.
تبلیغات نمایشی : به طور معمول مبتنی بر تصویر می باشد و در صفحات وبی که از تبلیغات گوگل استفاده می کنند نمایش داده می شود.
تبلیغات ویدیویی : بین شش تا 15 ثانیه می باشد و در یوتوب به نمایش در می اید.

شبکه نمایش (Display Network)

تبلیغات Google می تواند در هر دو صفحه نتایج جستجو یا یک صفحه وب در شبکه نمایش گوگل نمایش داده شود. GDN شبکه ای از وب سایت ها است که فضای موجود تبلیغاتی در صفحات وب خود را برای تبلیغات در گوگل فراهم می کنند – این تبلیغات می توانند به صورت تبلیغات متنی یا تصویر باشند و در کنار مطالب مرتبط با کلمات کلیدی هدف شما نمایش داده می شوند. این نوع تبلیغات محبوب ترین گزینه برای فروش محصولات مختلف می باشد.

افزودنی های گوگل اد extentions
آموزش تبلیغات در گوگل

برنامه های افزودنی آگهی به شما امکان می دهد تبلیغات خود را با اطلاعات اضافی و بدون هزینه اضافی به کاربر نمایش دهید. این برنامه های افزودنی به پنج دسته تقسیم می شوند : لینک به سایت ، اطلاعات تماس ، موقعیت مکانی ، پیشنهاد یا اپلیکیشن

کلیدواژه ها

هنگامی که یک کاربر گوگل یک عبارت را در قسمت جستجو وارد می کند ، گوگل طیف وسیعی از نتایج را که مطابق با هدف کاربر است ، به نمایش می گذارد. کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که گوگل از آن ها برای فهمیدن منظور کاربر استفاده می کند. همانطور که اشاره شد باید در انتخاب کلمات کلیدی حساسیت بالایی داشته باشید.

کلید واژه های منفی ، لیستی از اصطلاحات کلمات کلیدی است که قصد ندارید در آن کلمات کلیدی تبلیغ شما به نتایج گوگل اضافه شود. گوگل این کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می کند. به طور معمول ، این کلمات کلیدی با اصطلاحات جستجوی مورد نظر شما ارتباط کمی دارند و احتمالا استفاده کمتری برای شما دارند.

تبلیغات کلیکی گوگل ( PPC )

پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC نوعی تبلیغاتی است که تبلیغ کننده برای هر کلیک بروی یک تبلیغ می پردازد. PPC مخصوص Google Ads نیست ، اما رایج ترین نوع کمپین تبلیغاتی می باشد. قبل از شروع اولین کمپین تبلیغاتی گوگل اد خود ، PPC را به طور کامل درک کنید.

امتیاز AdRank + کیفیت

مجموع امتیاز گوگل اد و امتیاز کیفیت تبلیغ شما بر روند کلی رتبه بندی تبلیغ اثر ، مستقیمی دارد. CTR شما با سه موضوع ارتباط دارد :

ارتباط کلمات کلیدی
اگر کلمات کلیدی مرتبط و مناسبی انتخاب کرده اید و همچنین صفحه اصلی وب سایت بهینه شده ایی دارید ، کیفیت تبلیغ شما ، اولین موضوعی است که باید هنگام راه اندازی اولین فعالیت تبلیغاتی Google Ad خود (حتی قبل از افزایش مبلغ پیشنهاد ) ، به آن توجه داشته باشید. هر چه QS یا کیفیت تبلیغ شما بالاتر باشد ، هزینه های شما پایین تر خواهد بود و مکان بهتری نیز برای تبلیغات کسب خواهید کرد.

انواع کمپین تبلیغاتی: جستجو ، نمایش و فیلم
می توانید یکی از سه نوع کمپین را در Google Ads انتخاب کنید: جستجویی ، نمایشی یا ویدیویی. در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

تبلیغات جستجو ، تبلیغات متنی است که در صفحات نتایج Google نمایش داده می شود. این نتایج بالاتر از نتیجه های معمول گوگل قرار می گیرد و با Ad از بقیه نتایج جدا می شود.

مزیت تبلیغات جستوجویی این است که شما تبلیغ خود را در محلی که بیشتر جستجو کنندگان برای اولین بار به دنبال اطلاعات هستند ، در Google نمایش می دهید. و گوگل تبلیغات شما را با همان فرمت نتایج دیگر نشان می دهد ، بنابراین احتمال کلیک کردن کاربران بر روی نتایج شما بسیار بالا می رود.

تبلیغات جستجویی رسپانسیو
تبلیغات جستجویی رسپانسیو به شما امکان می دهد چندین نسخه از عناوین و آگهی های خود را وارد کنید تا Google بهترین تبلیغ را برای نمایش در اختیار کاربران قرار دهد. تبلیغات سنتی ، یک نسخه استاتیک از تبلیغ را نمایش می دادند که ممکن بود تجربه کاربر در وب سایت های مختلف را از بین ببرد. تبلیغات رسپانسیو اجازه می دهد تا متناسب با اندازه صفحه کاربر ، تبلیغ مناسبی به کاربر نمایش داده شود.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی قبل یا بعد (و گاهی اوقات در وسط) فیلم های YouTube نمایش داده می شود. به یاد داشته باشید ، YouTube یک موتور جستجو نیز می باشد. کلمات کلیدی مناسب شما را در محتوای یک فیلم قرار می دهد که به اندازه کافی مورد توجه کاربرانقرار می گیرد.

Location

هنگامی که برای اولین بار Google Ad خود را تنظیم می کنید ، یک منطقه جغرافیایی را انتخاب خواهید کرد که تبلیغ شما برای آن مناطق نشان داده شود. اگر یک فروشگاه دارید ، لوکیشن انتخابی باید در شعاع معقول و منطقی اطراف محل فیزیکی شما باشد. اگر فروشگاه الکترونیکی و کالای فیزیکی دارید ، مکان شما باید در مکان هایی که ارسال می کنید تنظیم شود. اگر خدمات یا محصولی را ارائه می دهید که در سراسر جهان قابل دسترسی باشد ، می توانید مناطق بیشتری را انتخاب کنید. تنظیمات موقعیت مکانی نقش بسیار مهمی دارند. هدف اصلی Google نمایش دادن مناسب ترین نتایج به جستجوگرها ، می باشد.

کلمات کلیدی مرتبط

گوگل ادز

برنامه های افزودنی آگهی به شما امکان می دهد تبلیغات خود را با اطلاعات اضافی و بدون هزینه اضافی به کاربر نمایش دهید. این برنامه های افزودنی به پنج دسته تقسیم می شوند : لینک به سایت ، اطلاعات تماس ، موقعیت مکانی ، پیشنهاد یا اپلیکیشن

کلیدواژه ها

هنگامی که یک کاربر گوگل یک عبارت را در قسمت جستجو وارد می کند ، گوگل طیف وسیعی از نتایج را که مطابق با هدف کاربر است ، به نمایش می گذارد. کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که گوگل از آن ها برای فهمیدن منظور کاربر استفاده می کند. همانطور که اشاره شد باید در انتخاب کلمات کلیدی حساسیت بالایی داشته باشید.

کلید واژه های منفی ، لیستی از اصطلاحات کلمات کلیدی است که قصد ندارید در آن کلمات کلیدی تبلیغ شما به نتایج گوگل اضافه شود. گوگل این کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می کند. به طور معمول ، این کلمات کلیدی با اصطلاحات جستجوی مورد نظر شما ارتباط کمی دارند و احتمالا استفاده کمتری برای شما دارند.

تبلیغات کلیکی گوگل ( PPC )

پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC نوعی تبلیغاتی است که تبلیغ کننده برای هر کلیک بروی یک تبلیغ می پردازد. PPC مخصوص Google Ads نیست ، اما رایج ترین نوع کمپین تبلیغاتی می باشد. قبل از شروع اولین کمپین تبلیغاتی گوگل اد خود ، PPC را به طور کامل درک کنید.

امتیاز AdRank + کیفیت

مجموع امتیاز گوگل اد و امتیاز کیفیت تبلیغ شما بر روند کلی رتبه بندی تبلیغ اثر ، مستقیمی دارد. CTR شما با سه موضوع ارتباط دارد :

ارتباط کلمات کلیدی
اگر کلمات کلیدی مرتبط و مناسبی انتخاب کرده اید و همچنین صفحه اصلی وب سایت بهینه شده ایی دارید ، کیفیت تبلیغ شما ، اولین موضوعی است که باید هنگام راه اندازی اولین فعالیت تبلیغاتی Google Ad خود (حتی قبل از افزایش مبلغ پیشنهاد ) ، به آن توجه داشته باشید. هر چه QS یا کیفیت تبلیغ شما بالاتر باشد ، هزینه های شما پایین تر خواهد بود و مکان بهتری نیز برای تبلیغات کسب خواهید کرد.

انواع کمپین تبلیغاتی: جستجو ، نمایش و فیلم
می توانید یکی از سه نوع کمپین را در Google Ads انتخاب کنید: جستجویی ، نمایشی یا ویدیویی. در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

تبلیغات جستجو ، تبلیغات متنی است که در صفحات نتایج Google نمایش داده می شود. این نتایج بالاتر از نتیجه های معمول گوگل قرار می گیرد و با Ad از بقیه نتایج جدا می شود.

مزیت تبلیغات جستوجویی این است که شما تبلیغ خود را در محلی که بیشتر جستجو کنندگان برای اولین بار به دنبال اطلاعات هستند ، در Google نمایش می دهید. و گوگل تبلیغات شما را با همان فرمت نتایج دیگر نشان می دهد ، بنابراین احتمال کلیک کردن کاربران بر روی نتایج شما بسیار بالا می رود.

تبلیغات جستجویی رسپانسیو
تبلیغات جستجویی رسپانسیو به شما امکان می دهد چندین نسخه از عناوین و آگهی های خود را وارد کنید تا Google بهترین تبلیغ را برای نمایش در اختیار کاربران قرار دهد. تبلیغات سنتی ، یک نسخه استاتیک از تبلیغ را نمایش می دادند که ممکن بود تجربه کاربر در وب سایت های مختلف را از بین ببرد. تبلیغات رسپانسیو اجازه می دهد تا متناسب با اندازه صفحه کاربر ، تبلیغ مناسبی به کاربر نمایش داده شود.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی قبل یا بعد (و گاهی اوقات در وسط) فیلم های YouTube نمایش داده می شود. به یاد داشته باشید ، YouTube یک موتور جستجو نیز می باشد. کلمات کلیدی مناسب شما را در محتوای یک فیلم قرار می دهد که به اندازه کافی مورد توجه کاربرانقرار می گیرد.

Location

هنگامی که برای اولین بار Google Ad خود را تنظیم می کنید ، یک منطقه جغرافیایی را انتخاب خواهید کرد که تبلیغ شما برای آن مناطق نشان داده شود. اگر یک فروشگاه دارید ، لوکیشن انتخابی باید در شعاع معقول و منطقی اطراف محل فیزیکی شما باشد. اگر فروشگاه الکترونیکی و کالای فیزیکی دارید ، مکان شما باید در مکان هایی که ارسال می کنید تنظیم شود. اگر خدمات یا محصولی را ارائه می دهید که در سراسر جهان قابل دسترسی باشد ، می توانید مناطق بیشتری را انتخاب کنید. تنظیمات موقعیت مکانی نقش بسیار مهمی دارند. هدف اصلی Google نمایش دادن مناسب ترین نتایج به جستجوگرها ، می باشد.

کلمات کلیدی مرتبط

استفاده از گوگل آنالیتیکس Google Analytics

گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز

به احتمال زیاد گوگل آنالیتیکس Google Analytics را برای وب سایت خود تنظیم کرده اید تا بتوانید میزان ترافیک ، ورودی ها ، اهداف و هر معیار منحصر به فردی را ردیابی کنید. همچنین باید حساب Analytics خود را به Google Ads لینک کنید. پیوند دادن به این حسابها باعث می شود ردیابی ، تجزیه و تحلیل و گزارش بین کانال ها و کمپین ها بسیار ساده تر شود زیرا می توانید آنالیزها را در یک مکان مشاهده کنید.

اضافه کردن کدهای UTM
استفاده از UTM

کدهای ماژول ردیابی (UTM) توسط Google برای ردیابی فعالیت های مرتبط با یک لینک خاص استفاده می شود. احتمالاً قبلاً آنها را دیده اید . این کدها بخشی از URL هستند که از یک علامت سؤال پیروی می کند (“؟”). کدهای UTM به شما خواهند گفت که کدام پیشنهاد یا تبلیغ منجر به کلیک کاربر شده است تا بتوانید مؤثرترین قسمتهای کمپین خود را پیگیری و بررسی کنید. کدهای UTM بهینه سازی Google Ads را آسان تر می کند زیرا دقیقاً خواهید فهمید که کدام تبلیغات برای کسب و کار شما بهترند.

ترفند اضافه کردن کدهای UTM در سطح کمپین هنگام تنظیم Google Ads به صورت اتوکاتیک می باشد، بنابراین لازم نیست این کار را به صورت دستی برای هر URL خود انجام دهید. در صورت تمایل ، می توانید آنها را به صورت دستی با سازنده UTM Google اضافه کنید.

پیگیری و ردیابی

سیستم ردیابی به صورت دقیق آمار مختلف کمپین شما را جمع آوری می کند. تنظیم این ویژگی اجباری نیست ، اما بدون آن ، ROI تبلیغات خود را باید حدس می بزنید. ردیابی به شما امکان پیگیری فروش (یا فعالیتهای دیگر) در وب سایت ، نصب برنامه یا تماس های تبلیغاتی را می دهد.

تبلیغات خود را با Google Templates و الگوهای رایگان مدیریت و سازماندهی کنید.

این ویژگی در گوگل اد برای شما فراهم شده است تا همه داده ها را در یک مکان ببینید که می توانید آن را ردیابی ، تجزیه و تحلیل کرده و از آن گزارش تهیه کنید. شما قبلاً از CRM خود برای ردیابی داده های کاربران استفاده می کردید. ادغام Google Ads با CRM ، این امکان را به شما می دهد تا در مورد اینکه کدام کمپین تبلیغاتی برای مخاطبان شما کارساز تر بوده است، بتوانید پیگیری های خود را داشته باشید و از آن ها هدفمند تر استفاده کنید.

استراتژی های مناقصه تبلیغات گوگل

 هنگامی که کمپین های تبلیغاتی خود را تنظیم کرده اید و در حال پیگیری آن ها هستید ، زمان آن رسیده که قیمت پیشنهادی خود را ارائه کنید. به یاد داشته باشید ، رتبه بندی شما در Google Ads به نحوه پیشنهاد شما بستگی دارد. در حالی که مبلغ پیشنهادی شما به بودجه و اهداف شما بستگی دارد ، چند استراتژی و تنظیمات پیشنهادی وجود دارد که باید هنگام راه اندازی کمپین خود از آنها آگاه باشید.

مناقصه دستی یا خودکار در تبلیغات گوگل

چگونگی تبلیغات گوگل

دو گزینه برای پیشنهاد کلید واژه های خود دارید – خودکار و دستی. در ادامه نحوه کار آنها آورده شده است:

مناقصه خودکار Google به پلتفرم اجازه می دهد پیشنهاد شما را بر اساس رقبای خود تنظیم کند. هنوز هم می توانید حداکثر بودجه را تعیین کنید ، و Google در یک محدوده کار خواهد کرد تا در این محدودیت ها بهترین نتیجه را برای برنده شدن به شما بدهد.
مناقصه دستی به شما این امکان را می دهد که مبلغ پیشنهادی را برای گروه های تبلیغاتی و کلمات کلیدی مختلف خودتان تعیین کنید ، این مورد شانس شما برای کاهش هزینه های تبلیغاتی را افزایش می دهد . رقبای شما می توانند در قیمت پیشنهادی تاثیر زیادی داشته باشند اگر برای کلمه کلیدی تعداد رقیبان کمتر باشد قطعا قیمت نهایی هم کمتر خواهد بود.

CPA
اگر ایده بالا بردن بازدید از محصولات شما کمی نامطمئن به نظر می رسد می توانید به ازای تبدیل شدن هر بازدیدکننده به مشتری هزینه ایی را پرداخت کنید. در حالی که این استراتژی مناقصه می تواند هزینه بیشتری داشته باشد ، اما می توانید از این امر اطمینان داشته باشید که فقط هنگام خرید مشتری هزینه ایی پرداخت می کنید. این استراتژی امکان ردیابی و توجیه هزینه تبلیغات شما را آسان می کند.

منابع اضافی برای بهینه سازی تبلیغات گوگل شما
توضیحات و عناوین تبلیغاتی شما تنها مؤلفه ای نیست که باعث می شود تبلیغات شما موفق شود. گرفتن کلیک کاربر آغاز کار است … آنها باید به صفحه وب سایت شما بیایند و ترغیب به خریدن محصول شما شوند.

با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله می توانید کمپین های مختلف تبلیغاتی هدفمند و سودآوری برای خود ایجاد کنید. نکته که نباید فراموش کنید ، داشتن صبر و حوصله برای تبلیغات با گوگل اد می باشد چرا که قطعا گوگل اد یکی از بهترین روش ها برای بازاریابی و فروش محصولات می باشد.