برندینگ و تاثیر آن بر کسب و کار

برندینگ  یا برند سازی یکی از مسائل مهم دنیای دیجیتال امروز به حساب می آید ، جایی که بدون دانستن دانش برندینگ تقریبا بازاریابی آنلاین و دیجیتال بی معنا خواهد بود ! بنابراین اگر به دنبال رشد کسب و کار خود و افزایش درآمد هستید ، دانستن و در واقع استفاده کردن از این دانش می تواند مزایای بسیاری برای مشاغل و تجارت شما به دنبال داشته باشد.

برندینگ چیست ؟

شاید در نگاه اول برندینگ کمی پیچیده به نظر برسد ، اما اگر دانش آن را فرا گرفته باشید و یا این کار را به متخصص سپرده باشید ، فرآیند آسان خواهد بود. اگر بخواهیم به زبانی ساده برندینگ را بیان و توصیف کنیم ، می توانیم بگوییم که برندینگ فرآیندی است که با طی کردن آن ، افراد مختلف می توانند به راحتی نام و در واقع اسم برند کسب و کارها را به یاد بیاورند. از نگاهی دیگر می توان گفت که برندینگ چیزی نیست جز ایجاد تصویری قوی و پایدار از کسب و کار در ذهن افراد و مخاطبان مختلف که در ادامه آن ها را به مشتری های دائم و وفادار تبدیل خواهد کرد.

از اولین قدم ها برای ایجاد برندی محبوب ، می توان به استفاده از یک نام و در واقع اعتبار برای کسب و کار نام برد. برای مثال باید سعی کنید که راه های ارتباطی شما با مشتریان علاوه بر داشتن کیفیتی عالی ، در همه ی پلتفرم ها در یک سطح قرار داشته باشد ، که هر چقدر این سطح بالاتر باشد به سود کسب و کار شما خواهد بود.

برندینگ چیست

اهمیت برند سازی برای کسب و کارها

امروزه همانطور که اشاره کردیم ، اهمیت برندینگ بیش از هر زمان دیگری خود را نشان می دهد. اگر بخواهیم اهمیت برندینگ را برای کسب و کارها با یک مثال توصیف کنیم ، می توان دو برند سامسونگ و اپل را در نظر گرفت. با کمی بررسی متوجه می شویم که یکی از عوامل تفاوت فروش این دو برند در واقع میزان برند سازی در کشورهای مختلف می باشد. همین تفاوت فروش می تواند سهم بیشتری از یک بازار را در اختیار رقیب قرار دهد و این موضوع می تواند سود کسب و کار شما را کاهش دهد. با استفاده از برندینگ می توانید فروش بسیار بیشتری نسبت به رقبا داشته باشید چرا که علاوه بر داشتن محصولات با کیفیت ، تعداد زیادی از مشتری ها و مخاطبان وفادار دارید که در هر ساعتی به دنبال محصولات شما هستند !

با توجه به گسترش کسب و کارها در دنیای امروزی و آنلاین شدن بیشتر کسب و کارها و مشاغل ، برند سازی یک موضوع مهم و در واقع امتیاز با ارزش تلقی می شود که تجارت شما را به سمت سود دهی بیشتر هدایت می کند و باعث می شود که از بین رقبای زیاد و سرسخت به موفقیت برسید.

با ساخت برند و در واقع برند سازی حساب شده می توانید تصویر پایداری از کسب و کار در ذهن مخاطبان خود به جای بگذارید و هر زمان که نیاز به محصولی مرتبط با محصولات کسب و کار شما داشته باشند ، بدون دریغ به کسب و کار شما مراجعه می کنند.

همانطور که اشاره کردیم ، بدون برندینگ ، بازاریابی آنلاین تقریبا بی فایده خواهد بود چرا که لازمه هر نوع استراتژی بازاریابی ، داشتن روابط خوب و آگاهی از برند می باشد که جزو مسائل اصلی برند سازی هستند ، بنابراین اگر به دنبال افزایش درآمد هستید و استراتژی های بازاریابی سود مورد نظر شما را ندارند ، باید به یک مرحله عقب تر یعنی برندینگ مراجعه کنید !

برندینگ دیجیتال

برندینگ دیجیتال با برندینگ برای کسب و کارهای غیر آنلاین تفاوت ها و شباهت های مختلفی دارد. برای هر دو برندینگ نیاز دارید که به صورت استراتژیک عمل کنید و همچنین که باید محصولات خود را به درستی تزئین و ارائه کنید. موضوع ظاهر سازی اهمیت زیادی در تصمیم گیری های افراد برای خرید محصولات و یا خدمات دارد و اگر دو فروشگاه با یک محصول را در نظر بگیریم ، قطعا فروشگاهی که این محصول را به درستی معرفی و ارائه می کند ، شانس بیشتری برای جلب نظر افراد خواهد داشت و می تواند فروش بیشتری داشته باشد.

امروزه با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی های شبکه های اجتماعی ، برندینگ دیجیتال هم با تغییرات مختلفی همراه شده است. با استفاده از شبکه های اجتماعی می توان برند سازی بسیار قوی و کارآمدی را ایجاد کرد و مخاطبانی را که برای سرگرمی به شبکه های اجتماعی مراجعه می کنند ، تشویق به خرید محصولات و خدمات کرد ، تنها کاری که باید انجام داد برندینگ دیجیتال متفکرانه می باشد که پس از گذشت مدت زمانی ، کسب و کار شما را به یک برند محبوب تبدیل می کند که کاربران و مشتریان به راحتی از خرید محصولات و یا خدمات کسب و کار شما دست بر نخواهند داشت !  

برندینگ دیجیتال

برند سازی کسب و کارهای اینترنتی

همانطور که اشاره کردیم ، اگر زمینه خاصی در برندینگ نداشته باشید و یا حتی زمان آن را هم نداشته باشید ، برندینگ به یکی از سخت ترین کارهای بازاریابی دیجیتال تبدیل خواهد شد. برای موفقیت در ایجاد برندی محبوب برای کسب و کار اینترنتی خود باید علاوه بر اینکه محصولات و یا خدمات با کیفیتی داشته باشید ، باید استراتژی و برنامه بلند مدتی هم برای رسیدن به اهداف خود در نظر داشته باشید. در واقع باید قبل از اینکه فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید ، استراتژی و برنامه های برند سازی خود را هم آماده داشته باشید و یا اقدامات لازم را انجام داده باشید تا بتوانید شروعی قوی داشته باشید.

نداشتن برنامه های برندینگ می تواند علاوه بر هدر دادن زمان زیاد ، انرژی زیادی هم از شما بگیرد چرا که مخاطبان هیچ اطلاعی از فروشگاه اینترنتی شما نخواهند داشت و به همین صورت می تواند موجب نا امیدی و یا حتی شکست کسب و کار شود. بر عکس این موضوع یعنی اگر شما وقت لازم برای برندینگ دیجیتال را اختصاص دهید می توانید قیمت های منطقی تری را برای محصولات خود در نظر بگیرید. معمولا کسب و کارهای مختلف در ابتدای فعالیت خود ، قیمت محصولات و یا خدمات خود را بسیار کمتر از ارزشی که دارند قرار می دهند چرا که تصور می کنند که با انجام این کار افراد مختلف این محصولات و یا خدمات را خریداری می کنند. این روش می تواند در بعضی موارد مفید باشد ، اما اگر از تکنیک های مختلف و استراتژی های برندینگ استفاده کنید  ، می توانید محصولات خود را به قیمت واقعی آن ها به فروش برسانید (حتی در ابتدای آغاز فعالیت و کسب و کار ! )

برندینگ شخصی

امروزه با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در زندگی افراد بازی می کنند ، برندینگ شخصی به یکی از مهمترین و در واقع با ارزش ترین موضوعات برندینگ تبدیل شده است. برندینگ شخصی به این معناست که دنیا و افراد مختلف تصویر پر رنگی از شما و کسب و کارتان خواهند داشت و در واقع می توانید با استفاده از کلمات ، بر رفتار و یا عملکرد افراد تاثیر داشته باشید. بدون برندینگ شخصی عده کمی از افراد شما را می شناسند و اگر قصد داشته باشید که کسب و کار خود را شروع کنید ، باید تقریبا در مورد بازاریابی از صفر شروع کنید. برندینگ شخصی می تواند به مشتریان و افراد مختلف تصویری که شما می خواهید افراد داشته باشند ، به آن ها نشان دهد و این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار شما داشته باشد.

برندینگ شهری

برندینگ شهری و یا برندینگ محلی ، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر تصور افراد مختلف از یک محل داشته باشد. امروزه با رونق و افزایش سفرهای مختلف ، تصور افراد از محل و یا شهر می تواند تاثیر زیادی بر درآمد افراد یک شهر داشته باشد. برندینگ شهری یکی از عواملی است که در روند تصمیم گیری افراد مختلف برای مراجعه به یک محل یا شهر تاثیر گذاری مستقیم دارد که این تصویرسازی هم می تواند مثبت و هم جنبه منفی داشته باشد. طبیعتا اگر تصور افراد از یک محل بیشتر جنبه منفی گرایانه داشته باشد ، افراد کمتری تمایل به مراجعه به محل  یا شهر خواهند داشت و بر عکس این موضوع برندینگ شهری متفکرانه می تواند مزیت های بسیاری به ذنبال داشته باشد.

برند سازی شخصی

برند سازی سالن زیبایی

سالن های زیبایی یکی از کسب و کارهایی هستند که بسیار متکی به تعداد مشتریان هستند و در واقع برای افزایش درآمد و یا سود کسب و کار خود باید تعداد بیشتری مشتری داشته باشند. معمولا به این دلیل که سالن های زیبایی تاثیر زیادی بر ظاهر افراد دارند ، انجام کارهای زیبایی به بهترین شکل می تواند خود یک نوع برندینگ سالن زیبایی محسوب شود. برای سالن های زیبایی که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اند و یا مدتی است که کسب و کار آن ها رونق گذشته را ندارد ، برندینگ می تواند راه کار عالی برای افرایش درآمد باشد.  برندینگ سالن زیبایی می تواند موجب افزایش درآمد و مشتریان سالن های زیبایی شود و چه بسا که همین موضوع در کنار با کیفیت بودن خدمات کسب و کار شما می تواند یک برند محبوب از کسب و کار شما بسازد.

برندسازی رستوران

تقریبا اکثر کسب و کارها می توانند از مزایای برندینگ به خوبی بهره مند شوند اما شاید بتوان گفت که رستوران ها به برندینگ نیاز بسیاری دارند. بعضی از کسب و کارهای ارائه خدمات خوراک و فروش مواد غذایی خود دست به کار می شوند و تصور می کنند که تنها با داشتن پیج اینستاگرام می توانند برندینگ خود را انجام دهند اما بعد از گذشت مدتی متوجه خواهند شد که برندینگ رستوران تنها به داشتن پیج اینستاگرامی نیست ! ایجاد تصویری قوی از کسب و کار شما می تواند منجر به ایجاد جامعه ایی از مشتریان وفادار شود که قطعا اگر بخواهند غذایی از بیرون داشته باشند ، به کسب و کار شما مراجعه خواهند کرد.  

برندینگ پوشاک

برندینگ پوشاک امروزه بیشتر از هر نوع برندینگ دیگری خود نمایی می کند. شاید بتوان گفت که اگر برند پوشاک شما بر سر زبان ها بیوفتد ، موفق نشدن آن  تقریبا غیر ممکن خواهد بود. معمولا با تولید لباس های با کیفیت و در نظر داشتن استراتژی های مختلف برندینگ پوشاک می توان با صرف مدت زمان بسیار کمتری ، به موفقیت رسید. این موفقیت می تواند در دیدگاه های مختلف ، متفاوت باشد اما معمولا کسب و کارها افزایش درآمد و رونق کاری خود را به عنوان موفقیت می دانند که می توان با محبوب کردن برند خود به راحتی به اینگونه از اهداف دست یافت.

در بسیاری از موارد اگر لباسی که تولید می کنید ، کیفیت مناسبی هم داشته باشد اما برندینگ قوی صورت نگرفته باشد ، فروش شما تغییر آنچنانی نخواهد داشت ! شاید این موضوع کمی تعجب برانگیز باشد اما اگر نگاهی به بازار فروش لباس و پوشاک بیندارید ، متوجه خواهید شد که اکثر افراد تمایل به خرید لباس های برندهای مختلف دارند تا خرید لباس های با کیفیت ! بنابراین نباید قدرت برندینگ پوشاک را دست کم بگیرید.س

برندینگ آتلیه عکاسی و یا شرکت های عکاسی صنعتی نیز از برندسازی سود خواهند برد.

برندینگ pdf

مطالعه در مورد برندینگ می تواند مزایای بسیاری برای کسب و کار آنلاین و یا غیر آنلاین شما داشته باشد. با مطالعه برندینگ pdf می توانید تا حد مناسبی با مفاهیم برند سازی آشنا شوید اما برندینگ موضوعی نیست که بتوان یک شبه به آن مسلط شد و از آن برای افزایش درآمد کسب و کارها استفاده کرد ، بلکه باید علاوه بر مطالعات زیاد ، تجربه مناسبی هم در این موضوع داشته باشید.

برندینگ شخصی

برندینگ با سپنته

همانطور که اشاره کردیم ، برندینگ و برند سازی یکی از کارهای پیچیده و مهمی است که باید توسط متخصص این حوزه انجام شود تا بتواند بازدهی بالایی برای کسب و کار و برند شما در پی داشته باشد. شرکت سپنته با سال ها تجربه علاوه بر سئو سایت، تبلیغات گوگل در زمینه برندینگ ، کسب و کارهای مختلفی را به موفقیت و درآمد بیشتر رسانده است. شرکت سپنته با متخصصان حوزه بازاریابی و برندینگ به کسب و کار شما کمک می کند تا از سایر رقبان پیشی گرفته و به برندی محبوب تبدیل شوید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلن های برندینگ با متخصصان سپنته در ارتباط باشید.