عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی جز مهم ترین زیر شاخه های عکاسی است. نه تنها مهم ترین بلکه می توان سخت ترین نوع عکاسی هم باشد زیرا در این نوع عکاسی ، عکاس باید محصول مورد نظر را خیلی بهتر از آن چیزی خود محصول است ، به نمایش بگذارد. در این نوع از عکاسی سعی می شود با نور پردازی دقیق و تجهیزات پیشرفته و مناسب بهترین و با کیفیت ترین تصویر را از یک کالا ثبت کنند تا تمام خصوصیات ظاهری آن کالا یا محصول در تصویر قابل رویت باشد. عکاسی صنعتی خود به چندین دسته عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی هوایی ، عکاسی معماری و نمای داخلی ، عکاسی ماشین ، عکاسی غذا ، عکاسی محصول ، عکاسی خبری ، عکاسی ورزشی ، عکاسی جواهرات و …. می بینید که عکاسی صنعتی چه دامنه گسترده ای دارد و همین اهمیت بسیار بالای این کار نمایان می کند.

هدف عکاسی صعنتی ، جذب مخاطب است

این نوع عکاسی تنها برای معرفی یک محصول یا کالا به کار نمی رود زیرا اگر تنها برای این کار بود که با تجهیزات خیلی کمتر و ابتدایی تر هم می توان این کار را انجام داد. وجه تمایز عکاسی صنعتی این است که در این نوع عکاسی از شیوه ای استفاده می شود که در آن مخاطب یا مشتری جذب کالا شود و یا در یک نگاه عاشق آن محصول شود.

اگر بخواهیم ساده تر توضیح بدهیم باید بگوییم که عکاسی صنعتی مانند تیزر های تبلیغاتی تلویزیون عمل می کند اما تفاوت این است که در این کار فقط یک عکس بی حرکت و بی جان وجود دارد و امکان این نیست که از تمام زوایای یک محصول فیلم برداری شود. پس نتیجه می گیریم که معرفی یک محصول با عکاسی بسیار سخت تر از معرفی همان محصول با ساخت یک تیزر تبلیغاتی است. البته که این کار برای عکاسان مبتدی سخت است نه برای عکاسان حرفه ای ما!

عکاسی تبلیغاتی

یک عکس خوب در عکاسی تبلیغاتی چه ویژگی هایی دارد؟

یک عکاس خوب که در حوزه عکاسی تبلیغاتی فعالیت می کند باید بتواند یک محصول را بهتر از آن چیزی که هست نشان بدهد. اگر تصویر خروجی چنین ویژگی ای را داشت می توان آن را یک عکس خوب و عکاسش را هم یک عکاس خوب دانست.

حالا این تصویر می تواند از هر چیزی مربوط به صنعت باشد ، می تواند خط تولید یک کارخانه ، تصویر یک ماشین ، تصویر لوازم خانگی و …. باشد.

یک عکس خوب در عکاسی صنعتی خریدار خوبی هم دارد. زیرا عکاسی صنعتی دارای زیر مجموعه های متنوع و گوناگون است که هر کدام در مشتری های خاص خودشان را دارند.

پس یک عکاس خوب می تواند در آمد فوق العاده بالایی را از این حرفه کسب کند البته به شرط این که خودش هم مثل عکاس های تیم ما حرفه ای باشد.

عکاسی صنعتی

کاربرد عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی نقش اصلی را در جلب اعتماد خریداران و مشتری ها ایفا می کند ، به این دلیل که وقتی آن ها می بینند که یک شرکت بزرگ اکثر ابزارهای مورد استفاده اش در کارخانه را به وسیله چند عکس نمایش می گذارد و بیمی از نشان دادن آن ها ندارد ، به طور قطع ترغیب می شوند تا محصول یا کالایی که می خواهند را از آن شرکت یا کارخانه خریداری کنند.

یک تیم عکاسی صنعتی کار بلد و با تجربه می تواند عکس های بسیار با کیفیتی را از خط تولید یک کارخانه به ثبت برساند و مضاف برا آن ترفند های خاصی که شرکت تولید کننده جهت تولید آن قطعه ها یا محصولش را داشته محفوظ نگه دارد و آن ها را فاش نکند. این نوع عکاسی با این دقت و مهارت نیاز به یک تیم کاملا حرفه ای و با تجربه دارد. عکاسی صنعتی فقط برای عکاسی از کارخانه ها و خط تولید آن ها نیست و می تواند در هر صنعت دیگری نیز به کار رود.

نشان دادن و همزمان نشان ندادن ، کار سختی است ، نه؟

نکته مهمی که باز هم اشاره به آن واجب می باشد, این است که رمزهای زیادی مد نظر یک کارخانه برای تولید یک محصول یا قطعه می باشد که طبیعتا دوست ندارد و نمی خواهد دیگر شرکت ها از آن ها با خبر شوند.

برای نمونه یک شرکت بزرگ خودروسازی را در نظر بگیرید که می خواهد آپشنی مخصوص را تولید کند که هم می خواهد به کامل ترین و زیباترین شکل ممکن آن را نمایش دهد و بازار یابی بسیار زیادی برایش انجام دهد و هم اجازه ندهد که شرکت های رقیب از روی آن آپشن کپی برداری کنند و برای خودروی شرکتشان و با برند خودشان مورد استفاده قرار دهند.

این که یک عکاس بتواند هر دوی این کار ها را انجام دهد یعنی هم حفظ رمز و راز و هم نمایش عالی عکس کاری بسیار بزرگ است که از پس هر کسی بر نمی آید.

اینجاست که به اهمیت عکاسی صنعتی و انتخاب درست تیمی که بتواند آن را به بهترین شکل انجام دهد ، پی می بریم. تیم ما با سال ها تجربه آماده است تا بهترین و با کیفیت ترین کار را به شما عزیزان تحویل بدهد.

عکاسی صنعتی چه مزایایی دارد؟

افزایش کیفیت شرکت یا برند شما
عکاسی صنعتی به صورت حرفه ای کالای شما را به نمایش می گذارد. مشتری شرکت یا برند شما از محصولات و نوع خدمت شما آگاه شده و وقتی کیفیت خوبی را مشاهده کند ، به حرفه ای بودن شما پی می برد و همین باعث می شود مشتری های دیگر هم جذب شوند.

ربودن گوی کیفیت از سایر شرکت ها

شما با تبلیغات خوب و حساب شده می توانید به راحتی رقیب های خود را کنار بزنید. استخدام یک تیم عکاسی حرفه ای می تواند کمک بسیار زیادی به پیشرفت شما بکند و سطح کار شما را بالا تر از دیگر شرکت ها ببرد.

افزایش آگاهی عمومی نسبت به برند یا شرکت شما

یک عکاس صنعتی خوب می داند که باید چگونه عکاسی را انجام دهد. او سلیقه مخاطب را می شناسد و طوری عکاسی را برای شما انجام می دهد که مخاطب به طور کامل و همین طور ساده با برند یا شرکت شما آشنا شود.

فروش خود را بالا ببرید

تصاویر محصولات یا خط تولید می تواند مشتری را مجذوب کند. البته اگر به صورت حرفه ای ثبت شده باشند. شما با یک سرمایه گذاری ساده روی این حوزه می توانید به راحتی فروش خود را افزایش دهید. پس پولی که شما به ما پرداخت می کنید بسیار نا چیز است و بعد ها چندین برابر آن به حسابتان بر خواهد گشت!

عکاسی تبلیغاتی

یکی از مهم ترین و پر تقاضا ترین شاخه های عکاسی ، عکاسی تبلیغاتی می باشد. عکاسی تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی در بازار دارد و معمولا عکاس هایی که در این رشته کار می کنند هم حرفه ای هستند و هم در آمد بسیار خوبی دارند. عکاسی تبلیغاتی هنر بسیار بالایی را می طلبد زیرا نشان دادن یک محصول به طوری که بتواند در نگاه اول مخاطب را جذب کند کار بسیار سختی است. در اکثر اوقات مخاطب ها زمانی که یک عکس یا تصویر را مشاهده می کنند ، آن را خیلی بیش تر از سایر تصویر ها یا عکس ها می پسندند اما معمولا نمی دانند این اتفاق چه دلیلی دارد؟

ادامنه مطلب را اینجا مطالعه کنید: عکاسی تبلیغاتی